Makinenizi korur ve mükemmel temizlik sağlar

TEKSTİL SEKTÖRÜ

TEKSTİL FABRİKALARINDA

Yüksek Devirde Çalışan Alanlar

Tekstil endüstrisinde dokuma, örme ve terbiye gibi işlemler sırasında makineler sürekli olarak yüksek hızlara, yüksek sıcaklık aralıklarına ve kimyasal etkilere maruz kalırlar. Makinelerin minimum duruş süreleriyle üretim yapmalarında tekstil yağlarının rolü büyüktür. Bu anlamda işletme maliyelerini minimuma düşürebilmek adına yağlayıcı seçimi çok önemlidir.

Kumaş ile Temas Eden Bandlarda

Tekstil sektöründe kullanılan makineler devamlı olarak iplik ve kumaşlar ile temas halindedir. Makine parçalarının istenilen performansta devamlı olarak çalışabilmeleri için düzenli aralıklarla yağlanması gerekir. Bu nedenle kullanacağınız yağ veya gresin de iplik ve kumaşlar üzerinde kalıcı etki yaratmayacak yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

İğne, Platin ve Kovanlarda

Tekstil makinelerinde kullanılan yağlayıcılar, küçük ancak yüksek hızda hareket eden parçaların aksamadan çalışabilmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka yüksek performanslı yağlayıcıların seçilmesi gerekir. Üretimin aksamamasının yanında maliyetlerin de minimum seviyelerde tutulabilmesi adına yağlama periyotlarını aksatmamalısınız.

fres-beyaz
CORFINTEX-N

Complex White Special 2

Kirlenmeyi geciktiren, farklı uygulama alanlarında uzun ömürlü, Kalsiyum Kompleks yapıda, çok amaçlı bir grestir. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda bünye yapısını bozmaz.

fres-beyaz
CORFINTEX 2

Beyaz Rulman Gresi

Corfintex 2 beyaz rulman gresi son derece tutucu ve uzun ömürlü kullanıma sahip bir üründür. Bu anlamda farklı birçok uygulama alanında kullanılabilen bir yüksek performans gresidir. 

fres-beyaz
AKOBERTA 55/2

PTFE Yüksek Sıcaklık Gresi

Sürtünme noktalarının maruz kaldığı tribolojikal gerilmeler günümüzde aşırı hale gelmiştir. Yüksek sıcaklıklar ile mücadelede, çeşitli ortam şartlarında  uzun ömürlü ürünler tercih edilmektedir.

fres-beyaz
UNIFLEX 15

Yüksek Hız
Gresi

Sentetik hidrokarbonlar, esterler ve baryum kompleks bileşimleri kullanılarak üretilmiştir. İğneli rulmanların yağlanması işlemi için oldukça ideal bir yağlama gresidir.

oil-drop
ARMONI 22/32/46

Yuvarlak Örgü Makina Yağı

Makinenizin öngörülen ömrünü garanti edeceği gibi onarım ve yedek parça (özellikle iğne) masraflarınızı minimuma indirir

oil-drop
AKOLUBE 1002

Texture İplik
Yağı

Parafinik esaslı baz yağlarla üretilen, yünlü mensucat sanayisinde iyi yıkama yeteneği aranan hallerde kullanılan açık renkli, stabil bir yağdır.

oil-drop
CORFIN DİŞLİ

Mineral Dişli
Yağı

Aşırı basınç (EP) ve özel katkılar ile güçlendirilmiş, yüksek viskozite indeksli, yüksek performanslı çok amaçlı ağır hizmet dişli yağlarıdır.

oil-drop
CORFIN SNT DİŞLİ

Sentetik Dişli Yağı

Aşırı basınç (EP) ve nitelik kazandırıcı özel katkılar ile güçlendirilmiş,  yüksek viskozite indeksli, sentetik yağ esaslı,  çok amaçlı ağır hizmet dişli yağlarıdır.