Gıda güvenliğini koruyarak üretkenliği arttırın.

GIDA - İLAÇ SEKTÖRÜ

GIDA SEKTÖRÜ

Unlu Mamüller Zincir Hatları

Unlu mamullerin üretiminin yapıldığı zincir hatlarında kullanılan yağlayıcıların makinelerin çalışma performansını üst seviyeye ulaştırmaları beklenir. Korozyon, aşınma, sürtünme ve oksidasyona karşı tam koruma sağlamaları önemli birer kriterdir. Aynı zamanda kullanacağınız gres veya madeni yağlar, gıda ürünleri ile teması halinde insan sağlığına zarar vermeyecek standartlarda olmalıdır.

Pelet Pres
Roleleri

Gıda sektöründe kullanılan pelet pres makinelerinin röleleri, düzenli olarak yağlanması gereken önemli parçalardır. Üretim bantlarında gıda ile temas etme ihtimali yüksek olan bu parçalar için yağlayıcı seçimi sırasında fazladan özen gösterilmelidir. Bu nedenle NSF onaylı gres ve yağları seçerek ekipmanlarınızın çok daha güvenilir bir şekilde çalıştırılması sağlamanız gerekir.

H1, H2 sınıfı Gresler ve Sıvı Yağlayıcılar

H1 ve H2 yağlayıcılarının en önemli özellikleri gıda işleme alanlarında kullanılmak amacıyla üretilmeleridir. Gıda ile temas potansiyeli göz önünde bulundurularak üretildiklerinden formülleri belirli standartları yerine getirmelidir. H2 sınıfı gresler bu anlama daha katı standartlara sahip olarak üretilirler. Bu anlamda seçim sırasında ekipmanın gıda ile temas oranına dikkat etmeniz gerekir.

fres-beyaz
CERAX 4602

Beyaz Gres NSF H1 Onaylı

Beyaz gres, kullanımı ilaç sanayisinde ve gıda işletmelerinde oldukça yaygındır. Yüksek sıcaklık uygulamalarında ihtiyaç duyulan yağlama noktaları ve rulmanlar için özel olarak tasarlanmıştır.

fres-beyaz
PLEXON H1 461

Yüksek Performans Gresi

Yüksek performans gresi Plexon H1 gıda sektöründe yer alan işletmelerde ve ilaç sanayilerinde bulunan yağlama noktaları ve rulmanlar için tasarlanan yüksek teknoloji gıda gresidir.

fres-beyaz
PLEXON GA 461

Alüminyum Kompleks Gres

Yağlama noktaları için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek teknolojiden faydalanılarak üretilen ürün birçok amaca hitap edecek şekilde tasarlanmıştır ve beyaz bir renge sahiptir.

oil-drop
ZET 22/320

Yüksek Sıcaklık Zincir Yağı

Yüksek teknoloji ile PAO ester baz yağı bir araya getirilerek hazırlanan ürün aynı zamanda yüksek sıcaklık zincir yağı olarak da adlandırılmaktadır.

oil-drop
ZIRVE YSA 32/100

Sentetik Kompresör Yağı

Üstün performanslı katıkları, yüksek kalitede baz yağları ile önde gelen kompresör üreticilerinin şartnamelerini fazlası ile karşılar.

oil-drop
UNIVER H1 NFC

İlaç - Gıda Sanayi Yağlayıcı

Sentetik hidrokarbon baz yağdan ve gıda sektörünün kullanımına izin verilen özel katkı paketleri kullanılarak üretilmişlerdir.