Yüksek sıcaklık, yüksek basınç ve suya dayanıklı

DEMİR - ÇELİK SEKTÖRÜ

HADDEHANELERDE

Yüksek Sıcaklık ile Çalışan Ekipmanlarda

Ekipmanların yağlanması sırasında doğru yağlayıcı seçimi çok önemlidir. Yağlayıcı seçim sürecindeki ilk adım, ortalama çalışma sıcaklığını tahmin etmekten geçer. Sıcaklık kontrolü, ısı eşanjörü veya ek havalandırma kurularak sağlanabilir. Bu anlamda mevcut makine koşullarının yağlayıcının özelliklerine uygun olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

Hazırlama Tezgahları

Malzemelerin haddelenmesi sırasında ortaya çıkan yüksek veya düşük sıcaklıkların dengelenmesi için doğru yağlayıcı kullanılması gerekir. İşlem sırasında mutlaka yüksek kalitedeki yağlayıcılar seçilmelidir. Hadde yağı, alüminyum rulo ve levha üretiminde hızlı bir yayılım göstererek ısı kontrolü sağlaması yanında sürtünmeyi en aza indirerek pas ve korozyona karşı da dayanım sağlar.

Suya Maruz Kalan Yataklar

Sulu ortamlarda gres ve yağın özelliklerini koruyabilmesi son derece zor olabilir. Ekipmanın amacına uygun çalışabilmesi ve üretilen malzemenin korunabilmesi açısından makine yataklarına sızan suyun kontrol altında tutulması gerekir. Bu durumda mutlaka su ile teması halinde yapısı bozulmayan bir gres yağı seçilmesi gerekir.

gres-amber
CORFINSTEEL

Kalsiyum Sülf. Kompleks Gres

Normal petrol bazlı standart yağlayıcıların özellikleri ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek yük taşıma, geniş sıcaklık aralığı ve düşük sürtünme özelliklerine sahiptir.

gres-siyah
COMPLEX AG 1500

Özel Açık Dişli Gresi

Özel dişli gresi içerisinde bulunan mükemmel formülü sayesinde açık dişlilerde kusursuz performans sergilemektedir. Mineral baz yağı içeren bir üründür

fres-beyaz
CORFIN PE 461

Sentetik Rulman Gresi

Yüksek sıcaklık sentetik rulman gresi, yüksek kaliteye sahip sentetik hidrokarbon baz yağ ve poliüre kalınlaştırıcılardan formüle edilmiştir. Ağır koşullar için uygun bir grestir.

fres-beyaz
STEELTHERM 461

Yüksek Sıcaklık Gresi

Yüksek sıcaklık gresi ileri seviyede teknoloji ile rafine edilen, mineral baz yağlı ve poliüre kalınlaştırıcı malzeme içeren bir üründür. Geniş çalışma aralığına sahip, birçok alanda kullanabilirsiniz.

oil-drop
CORFIN DİŞLİ

Mineral Dişli
Yağı

Mineral Bazlı Dişli yağı aşırı basınç (EP) ve özel katkılar ile güçlendirilmiş, yüksek viskozite indeksli, yüksek performanslı çok amaçlı ağır hizmet dişli yağlarıdır.

oil-drop
CORFIN SNT DİŞLİ

Sentetik Dişli Yağı

Aşırı basınç (EP) ve nitelik kazandırıcı özel katkılar ile güçlendirilmiş,  yüksek viskozite indeksli, sentetik yağ esaslı,  çok amaçlı ağır hizmet dişli yağlarıdır.

oil-drop
CORFIN HİDRO

Mineral Hidrolik Yağı

Hidrolik yağı zor şartlar altında çalışan, endüstriyel çevrelerin ihtiyaç duyduğu spesifikasyonları karşılayan üstün nitelikli hidrolik sistem yağlarıdır. 

oil-drop
CORFIN KOMP

Mineral Kompresör Yağı

Mineral Bazlı Kompresör Yağı ; Vidalı ve paletli tip kompresörler için geliştirilmiş, yüksek kaliteli ve mineral esaslı bir üründür.